Share, , Google Plus, Pinterest,

Α2 Γυναικών: Χαλαρό ροζ φύλλο για τον ΠΑΣ Γιάννινα – Το πανόραμα της αγωνιστικής

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία στον 2ο όμιλο της Α2 Γυναικών.

Χαλαρή νίκη εκτός έδρας πέτυχε η γυναικεία ομάδα του ΠΑΣ Γιάννινα στο μπάσκετ της Α2 επικρατώντας με 70-40 του Ολυμπιακού Βόλου. Η ομάδα του Γιώργου Σιαμέτη πήρε από την αρχή το προβάδισμα και χωρίς να ανησυχήσει πήρε το ροζ φύλλο.

Αποτελέσματα

Πανσερραϊκός-Αστέρας Ιππ. 61-54
Απόλλων Καλαμαριάς-Πιερικός Αρχέλαος 57-42
Τιτάνες Δράμας-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 46-59
Ολυμπιακός Βόλου-ΠΑΣ Γιάννινα  40-70
ΑΕ Πυλαίας-Ολύμπια Λάρισας  92-31
Αρης-Παναθλητικός 46-59

Αναλυτικά τα παιχνίδια
Ολυμπιακός Βόλου – ΠΑΣ Γιάννινα 40-70
Διαιτητές: Γιαννούλης Στ.-Μπούγλος Π.
Δεκάλεπτα: 12-22, 22-41, 35-55, 40-70
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Δέρβος): Κωστοπούλου, Γκρίνια, Τζανετοπούλου 4, Κανελλοπούλου 2, Λιόλιου, Παρασχάκη 9(1), Αρτεμισίου 13(1), Ματζιάρα, Σπυριδόπούλου, Ντόβα 12.
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντάλλα 12(2), Χύττα, Βρασταμινού 2, Μεντεσίδου 15, Σαρηγιαννίδου 20(1), Ξανθοπούλου 5(1), Πανούτσου, Διαμμαντοπούλου 6, Πάφη 2, Μπουκουβάλα 2, Χρηστάκη 6.

Απόλλων Καλαμαριάς – Πιερικός Αρχέλαος 57-42
Διαιτητές: Καλέσης-Λαδάς
Δεκάλεπτα: 20-9, 31-19, 43-27, 57-42
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Κυρκούσης-Καρακασίδου): Σιφναίου, Καραβέλη 16(3), Οικονόμου, Ιγγλέζου, Παλάνη 3(1), Κουλουμπή 10, Γιαννουσίου 12, Τράντα 14(2), Διαμαντίδου, Καϊμακτση 2
ΠΙΕΡΙΚΟΣ/ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Χατζηιωάννου): Δαβιτίδου, 4, Τελίδου 9, Χρυσοστομίδου 5,Ζουγκουρίδου, Ντριστέλα 3,Κιολέογλου, Λάππα 2, Μπαγκλαρίδου 5, Μπουμπουλέντρα, Καρατάσιου 12(1), Πατζιάλα, Γκρίτζαλη 2.

Τιτάνες Δράμας – Αναγέννηση Ν.Ρυσίου 46-59
Διαιτητές: Νέδογλου Παπαδόπουλος Γρ.
Δεκάλεπτα:7-9, 13-25, 41-55, 46-59
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καγιάογλου):Τερτλίδου 1, Μαραγκού 6(1), Καριώτη 6, Στόικου, Σαμολαδά 16(4), Ντελή 3, Παλάδα 4, Κολοκυθά 5, Καρατζά Βαρσάμη, Μαμαλίγκατζη 5(1), Φιλιππίδου.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΡΥΣΙΟΥ ( Μύρβαλη-Καμπίτση):Νάστου 18(2), Εμμανουηλίδου 8(2), Κωστανάκη 8(2), Καλλή 1, Κουλακιώτη 5, Καλομιτσίνη 2,Κανέλογλου 2, Τζίκου 6, Παπαδάκη 5, Τζιότζιου 4,Τσελεμπή.

ΑΕ Πυλαίας – Ολύμπια Λάρισας 92-31
Διαιτητές: Χατζηκώστας-Τοπαλίδης
Δεκάλεπτα: 30-4, 50-11, 77-21, 92-31
AE ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Σταμπή 13(1), Κατσμούρη 13, Τσαμπούρη 10(2), Καραμπατζάκη 22(1), Παπαρδέλα 11(1), Τσιανάκα Ε. 2, Φλώρου 14, Λουμπή 1, Τσιανάκα Α. 6.
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου 4, Μοδέα 10, Σουλιώτη 4, Σολωμού 3, Πατούνη 5, Μαργαρίτη 2, Κλεισιάρη 3(1).

Πανσερραϊκός – Αστέρας Ιππ. 61-54
Διαιτητές: Ισιγώνης-Κώνης
Δεκάλεπτα: 21-11, 35-24, 48-39, 61-54
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Τσάντα): Χωλοπούλου 10(1), Θανοπούλου 2,Χύσσα, Τσάντα 3(1), Μπακιρτζίδου 7, Δαμιανάκου, Γκέκα, Πελτέκη 8, Κουτούση 20, Πιτσιάβα 5, Γκανάτσιου 4, Μίχου 2.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠ. (Παλαμουτίδου):Καζαντζή B. 27(5), Καζαντζή Σπ. 13, Νάκη, Καζαντζή Στ. 6, Νταουντάκη, Μπαλλά 3, Αναγνώστου, Ζαμπουρίδου, Παπαδοπούλου 5, Σταματάκη

Αρης – Παναθλητικός 46-59
Διαιτητές: Παπαθανασίου-Δέλλας
Δεκάλεπτα: 10-20, 16-35, 32-46, 46-59
ΑΡΗΣ (Συρόπουλος): Γκρίτζαλη 9, Γράψα 11, Λάλου 2, Τζιαμπάζη, Παπαιωάννου 3, Βεντούρα 10, Σακουλάκη 2, Μπαξεβανίδου 3(1), Βατσιτσίδου 4, Ευθυμίου 2, Λαγκαδιώτου.
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Διαβολεμένου): Χαιριστανίδου 17, Αντωνιάδου 6, Κιλαζίδου 7, Γράψα, Μυγδαλιά 13, Αθανασιάδου, Βουζούκου 2, Θωμά 8(2), Βατσιούρη 5(1), Μπαξεβάνου 1, Μπαχαρίδου.

Η βαθμολογία

1. Παναθλητικός 34
2. ΑΕ Πυλαίας 32
3. ΠΑΣ Γιάννινα 30
4. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 30
5. Αρης 26
6. Απόλλων Καλαμαριάς 26
7. Αστέρας Ιππ. Μαντουλίδης 24
8. Πανσερραϊκός 23
9. Πιερικός Αρχέλαος 22
10. Ολύμπια Λάρισας 22
11. Τιτάνες Δράμας 20
12. Ολυμπιακός Βόλου 17

Η επόμενη αγωνιστική (18η, 16/3)
Πιερικός Αρχέλαος-Τιτάνες Δράμας
Αστέρας Ιππ. -Απόλλων Καλαμαριάς
Παναθλητικός-Πανσερραϊκός
ΠΑΣ Γιάννινα-ΑΕ Πυλαίας
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Ολυμπιακός Βόλου
Ολύμπια Λάρισας-Αρης