Share, , Google Plus, Pinterest,

Έγινε η κλήρωση της Football League – Στον αέρα η ημερομηνία έναρξης

Ο ΝΠΣ Βόλος πρώτος αντίπαλος της ΠΑΕ Καραΐσκάκη

Η κλήρωση της Β’ Εθνικής για τη σεζόν 2018-2019 ολοκληρώθηκε στα γραφεία της Football League.  Το θέμα της κλήρωσης στο Δ.Σ. και με ψήφους 8-6 αποφασίσθηκε να πραγματοποιηθεί .Το 13-14 Οκτωβρίου είναι στον αέρα αφού αποφασίστηκε να μην γίνει υπάρξει ανακοίνωση της έναρξης του πρωταθλήματος.

Παράλληλα, αποφασίσθηκε 5μελής επιτροπή από εκπροσώπους ομάδων της Β’ Εθνικής, που θα συναντηθεί άμεσα, ίσως και την Πέμπτη (4/10) με τον υφυπουργό Αθλητισμού, Γιώργο Βασιλειάδη για το θέμα της συμφωνίας για τα τηλεοπτικά με την ΕΡΤ.

Την επιτροπή αποτέλεσαν οι Δόξα Δράμας, ΑΟΤ, Ηρακλής, ΑΟΧ/Κισσαμικός και Πλατανιάς.

Ειδικοί κλειδάριθμοι δόθηκαν σε Εργοτέλη και Ηρόδοτος μετά από αίτημα της αστυνομία και ΑΟΧ/Κισσαμικός– Πλατανιά λόγω κοινής έδρας.

1η αγωνιστική:
Σπάρτη – ΑΟΧ/Κισσαμικός
Παναχαϊκή – Αιγινιακός
Εεγοτέλης – Απόλλων Πόντου
Απόλλων Λάρισας – Κέρκυρα
ΑΟΤ – Δόξα Δράμας
Ηρακλής – Ηρόδοτος
ΝΠΣ Βόλος – ΑΕ Καραϊσκάκης
Πλατανιάς – Αήττητος

 

2η αγωνιστική:
Παναχαϊκή – Σπάρτη
ΑΟΧ/Κισσαμικός – Εργοτέλης
Αιγινιακός – Απόλλων Λάρισας
Απόλλων Πόντου – ΑΟΤ
Κέρκυρα – Ηρακλής
Δόξα Δράμας – Βόλος
Ηρόδοτος – Αήττητος
ΑΕ Καραϊσκάκης – Πλατανιάς

3η αγωνιστική:
Σπάρτη – Εργοτέλης
Απόλλων Λάρισας – Παναχαϊκή
ΑΟΤ – ΑΟΧ/Κισσαμικός
Ηρακλής – Αιγινιακός
Βόλος – Απόλλων Πόντου
Αήττητος – Κέρκυρα
Πλατανιάς – Δόξα Δράμας
Ηρόδοτος – ΑΕ Καραϊσκάκης

 

4η αγωνιστική:
Απόλλων Λάρισας – Σπάρτη
Εργοτέλης – ΑΟΤ
Παναχαϊκή – Ηρακλής
ΑΟΧ/Κισσαμικός – Βόλος
Αιγινιακός – Αήττητος
Απόλλων Πόντου – Πλατανιάς
Κέρκυρα – ΑΕ Καραϊσκάκης
Δόξα Δράμας – Ηρόδοτος

 

5η αγωνιστική:
Σπάρτη – ΑΟΤ
Ηρακλής – Απόλλων Λάρισας
Βόλος – Εργοτέλης
Αήττητος – Παναχαϊκή
Πλατανιάς – ΑΟΧ/Κισσαμικός
ΑΕ Καραϊσκάκης – Αιγινιακός
Ηρόδοτος – Απόλλων Πόντου
Κέρκυρα – Δόξα Δράμας

 

6η αγωνιστική:
Ηρακλής – Σπάρτη
ΑΟΤ – Βόλος
Απόλλων Λάρισας – Αήττητος
Εργοτέλης – Πλατανιάς
Παναχαϊκή – ΑΕ Καραϊσκάκης
ΑΟΧ/Κισσαμικός – Ηρόδοτος
Αιγινιακός – Δόξα Δράμας
Απόλλων Πόντου – Κέρκυρα

 

7η αγωνιστική:
Σπάρτη – Βόλος
Αήττητος – Ηρακλής
Πλατανιάς – ΑΟΤ
ΑΕ Καραϊσκάκης – Απόλλων Λάρισας
Ηρόδοτος – Εργοτέλης
Δόξα Δράμας – Παναχαϊκή
Κέρκυρα – ΑΟΧ/Κισσαμικός
Αιγινιακός – Απόλλων Πόντου

 

8η αγωνιστική:
Αήττητος – Σπάρτη
Βόλος – Πλατανιάς
Ηρακλής – ΑΕ Καραϊσκάκης
ΑΟΤ – Ηρόδοτος
Απόλλων Λάρισας – Δόξα Δράμας
Εργοτέλης – Κέρκυρα
Παναχαϊκή – Απόλλων Πόντου
ΑΟΧ/Κισσαμικός – Αιγινιακός

 

9η αγωνιστική:
Σπάρτη – Πλατανιάς
ΑΕ Καραϊσκάκης – Αήττητος
Ηρόδοτος – Βόλος
Δόξα Δράμας – Ηρακλής
Κέρκυρα – ΑΟΤ
Απόλλων Πόντου – Απόλλων Λάρισας
Αιγινιακός – Εργοτέλης
ΑΟΧ/Κισσαμικός – Παναχαϊκή

 

10η αγωνιστική:
Παναχαϊκή – Σπάρτη
Πλατανιάς – Ηρόδοτος
Αήττητος – Δόξα Δράμας
Βόλος – Κέρκυρα
Ηρακλής – Απόλλων Πόντου
ΑΟΤ – Αιγινιακός
Απόλλων Λάρισας – ΑΟΧ/Κισσαμικός
Εργοτέλης – Παναχαϊκή

 

11η αγωνιστική
Σπάρτη – Ηρόδοτος
Δόξα Δράμας – ΑΕ Καραϊσκάκης
Κέρκυρα – Πλατανιάς
Απόλλων Πόντου – Αήττητος
Αιγινιακός – Βόλος
ΑΟΧ/Κισσαμικός – Ηρακλής
Παναχαϊκή – ΑΟΤ
Εργοτέλης – Απόλλων Λάρισας

 

12η αγωνιστική
Δόξα Δράμας – Σπάρτη
Ηρόδοτος – Κέρκυρα
ΑΕ Καραϊσκάκης – Απόλλων Πόντου
Πλατανιάς – Αιγινιακός
Αήττητος – ΑΟΧ/Κισσαμικός
Βόλος – Παναχαϊκή
Ηρακλής – Εργοτέλης
ΑΟΤ – Απόλλων Λάρισας

 

13η αγωνιστική
Σπάρτη – Κέρκυρα
Απόλλων Πόντου – Δόξα Δράμας
Αιγινιακός – Ηρόδοτος
ΑΟΧ/Κισσαμικός – ΑΕ Καραϊσκάκης
Παναχαϊκή – Πλατανιάς
Εργοτέλης – Αήττητος
Απόλλων Λάρισας – Βόλος
ΑΟΤ – Ηρακλής

 

14η αγωνιστική
Απόλλων Πόντου – Σπάρτη
Κέρκυρα – Αιγινιακός
Δόξα Δράμας – ΑΟΧ/Κισσαμικός
Ηρόδοτος – Παναχαϊκή
ΑΕ Καραϊσκάκης – Εργοτέλης
Πλατανιάς – Απόλλων Λάρισας
Αήττητος – ΑΟΤ
Βόλος – Ηρακλής

 

15η αγωνιστική
Σπάρτη – Αιγινιακός
ΑΟΧ/Κισσαμικός – Απόλλων Πόντου
Παναχαϊκή – Κέρκυρα
Εργοτέλης – Δόξα Δράμας
Απόλλων Λάρισας – Ηρόδοτος
ΑΟΤ – ΑΕ Καραϊσκάκης
Ηρακλής – Πλατανιάς
Βόλος – Αήττητος