Share, , Google Plus, Pinterest,

Γ’ Εθνική: Το πρόγραμμα του 5ου ομίλου

Δείτε το αναλυτικό πρόγραμμα του 5ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Πραγματοποιήθηκε την Τρίτη (8/9) η κλήρωση των 10 ομίλων της Γ’ Εθνικής στα γραφεία της ΕΠΟ, για την αγωνιστική περίοδο 2020-21.

Η πρώτη σέντρα της σεζόν θα γίνει στις 11 Οκτωβρίου και το φινάλε στις 18 Απριλίου 2021. Ο λόγος που η Γ’ Εθνική καθυστερεί να ξεκινήσει έχει να κάνει με το γεγονός πως ακόμη δεν έχει ξεκαθαρίσει το τοπίο για την Super League 2 και την Football League μετά και την απόφαση του Διαιτητικού Δικαστηρίου.

Αυτό σημαίνει πως έως και την αυγή του Οκτώβριο θα τακτοποιηθεί και η προκήρυξη του πρωταθλήματος που παραμένει σε εκκρεμότητα μέχρι να λυθεί το θέμα με τις παραπάνω κατηγορίες.

Κατά την διαδικασία της κλήρωσης ο πρόεδρος Επιτροπής Διοργανώσεων Παναγιώτης Δημητρίου τόνισε πως η ΕΠΟ προσπαθεί για να έχουν κόσμο τα γήπεδα στην Γ’ Εθνική. Θυμίζουμε πως ήδη διέρρευσε κυβερνητικό πλάνο για φιλάθλους από την 3η αγωνιστική της Super League από την 3η αγωνιστική.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο 1ος, ο 2ος και ο όμιλος της Κρήτης θα έχουν εμβόλιμες αγωνιστικές που θα γίνουν σε 4 Τετάρτες. Ειδικότερα στις 21/10, 18/11, 16/12, 7/1.

Στον 5ο όμιλο συμμετέχουν 13 ομάδες και το πρόγραμμα είναι 26 αγωνιστικών.

5ος Όμιλος: ΑΕ Μεσολογγίου, Παναγρινιακός, Αμβρακικός Λουτρού, Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας, Αστέρας Καληράχης, ΑΕ Λευκίμμης, ΟΦ Αγίου Ματθαίου (ΟΦΑΜ), Αναγέννηση Άρτας, Τηλυκράτης Λευκάδας, ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου, ΠΑΣ Πρέβεζα, ΠΑΣ Θύελλα, Θύελλα Κατσικάς.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

1η / 14η αγωνιστική
Θύελλα Κατσικάς – Αναγέννηση Άρτας
ΟΦ Αγίου Ματθαίου – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας
Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης – Τηλυκράτης
ΠΑΣ Πρέβεζα – ΠΑΣ Θύελλα Μοναστηρακίου
Αχέρων Καναλακίου – ΑΕ Λευκίμμης
ΑΕ Μεσολογγίου – Αμβρακικός Λουτρού
Ρεπό: Παναγρινιακός

2η /15η αγωνιστική
Παναγρινιακός – Θύελλα Κατσικάς
Αναγέννηση Άρτας – ΟΦ Αγίου Ματθαίου
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – ΠΑΣ Πρέβεζα
Τηλυκράτης – Αχέρων Καναλακίου
ΠΑΣ Θύελλα Μοναστηρακίου – ΑΕ Μεσολογγίου
ΑΕ Λευκίμμης – Αμβρακικός Λουτρού
Ρεπό: Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης

3η / 16η αγωνιστική
Θύελλα Κατσικάς – ΟΦ Αγίου Ματθαίου
Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης – Παναγρινιακός
ΠΑΣ Πρέβεζα – Αναγέννηση Άρτας
ΑΕ Μεσολογγίου – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας
Αμβρακικός Λουτρού – Τηλυκράτης
ΑΕ Λευκίμμης – ΠΑΣ Θύελλα Μοναστηρακίου
Ρεπό: Αχέρων Καναλακίου

4η / 17η αγωνιστική
Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης – Θύελλα Κατσικάς
ΟΦ Αγίου Ματθαίου – ΠΑΣ Πρέβεζα
Παναγρινιακός – Αχέρων Καναλακίου
Αναγέννηση Άρτας – ΑΕ Μεσολογγίου
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – ΑΕ Λευκίμμης
Τηλυκράτης – ΠΑΣ Θύελλα Μοναστηρακίου
Ρεπό: Αμβρακικός Λουτρού

5η / 18η αγωνιστική
Θύελλα Κατσικάς – ΠΑΣ Πρέβεζα
Αχέρων Καναλακίου – Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης
ΑΕ Μεσολογγίου – ΟΦ Αγίου Ματθαίου
Αμβρακικός Λουτρού – Παναγρινιακός
ΑΕ Λευκίμμης – Αναγέννηση Άρτας
Τηλυκράτης – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας
Ρεπό: ΠΑΣ Θύελλα Μοναστηρακίου

6η / 19η αγωνιστική
Αχέρων Καναλακίου – Θύελλα Κατσικάς
ΠΑΣ Πρέβεζα – ΑΕ Μεσολογγίου
Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης – Αμβρακικός Λουτρού
ΟΦ Αγίου Ματθαίου – ΑΕ Λευκίμμης
Παναγρινιακός – ΠΑΣ Θύελλα Μοναστηρακίου
Αναγέννηση Άρτας – Τηλυκράτης
Ρεπό: Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας

7η / 20η αγωνιστική
Θύελλα Κατσικάς – ΑΕ Μεσολογγίου
Αμβρακικός Λουτρού – Αχέρων Καναλακίου
ΑΕ Λευκίμμης – ΠΑΣ Πρέβεζα
ΠΑΣ Θύελλα Μοναστηρακίου – Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης
Τηλυκράτης – ΟΦ Αγίου Ματθαίου
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – Παναγρινιακός
Ρεπό: Αναγέννηση Άρτας

8η / 21η αγωνιστική
Αμβρακικός Λουτρού – Θύελλα Κατσικάς
ΑΕ Μεσολογγίου – ΑΕ Λευκίμμης
Αχέρων Καναλακίου – ΠΑΣ Θύελλα Μοναστηρακίου
ΠΑΣ Πρέβεζα – Τηλυκράτης
Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας
Παναγρινιακός – Αναγέννηση Άρτας
Ρεπό: ΟΦ Αγίου Ματθαίου

9η / 22η αγωνιστική
Θύελλα Κατσικάς – ΑΕ Λευκίμμης
ΠΑΣ Θύελλα Μοναστηρακίου – Αμβρακικός Λουτρού
Τηλυκράτης – ΑΕ Μεσολογγίου
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – Αχέρων Καναλακίου
Αναγέννηση Άρτας – Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης
ΟΦ Αγίου Ματθαίου – Παναγρινιακός
Ρεπό: ΠΑΣ Πρέβεζα

10η / 23η αγωνιστική
ΠΑΣ Θύελλα Μοναστηρακίου – Θύελλα Κατσικάς
ΑΕ Λευκίμμης – Τηλυκράτης
Αμβρακικός Λουτρού – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας
Αχέρων Καναλακίου – Αναγέννηση Άρτας
ΠΑΣ Πρέβεζα – Παναγρινιακός
Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης – ΟΦ Αγίου Ματθαίου
Ρεπό: ΑΕ Μεσολογγίου

11η / 24η αγωνιστική
Θύελλα Κατσικάς – Τηλυκράτης
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – ΠΑΣ Θύελλα Μοναστηρακίου
Αναγέννηση Άρτας – Αμβρακικός Λουτρού
Παναγρινιακός – ΑΕ Μεσολογγίου
ΟΦ Αγίου Ματθαίου – Αχέρων Καναλακίου
ΠΑΣ Πρέβεζα – Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης
Ρεπό: ΑΕ Λευκίμμης

12η / 25η αγωνιστική
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – Θύελλα Κατσικάς
ΠΑΣ Θύελλα Μοναστηρακίου – Αναγέννηση Άρτας
ΑΕ Λευκίμμης – Παναγρινιακός
Αμβρακικός Λουτρού – ΟΦ Αγίου Ματθαίου
ΑΕ Μεσολογγίου – Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης
Αχέρων Καναλακίου – ΠΑΣ Πρέβεζα
Ρεπό: Τηλυκράτης

13η / 26η αγωνιστική
Αναγέννηση Άρτας – Μ. Αλέξανδρος Καστοριάς
Παναγρινιακός – Τηλυκράτης
ΟΦ Αγίου Ματθαίου – ΠΑΣ Θύελλα Μοναστηρακίου
Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης – ΑΕ Λευκίμμης
ΠΑΣ Πρέβεζα – Αμβρακικός Λουτρού
ΑΕ Μεσολογγίου – Αχέρων Καναλακίου
Ρεπό: Θύελλα Κατσικάς

 

Δείτε τη κλήρωση: