Share, , Google Plus, Pinterest,

Κ19: Πρεμιέρα με Απόλλωνα Πόντου ο ΠΑΣ Γιάννινα, με Δόξα Δράμας ο Καραϊσκάκης

Αναλυτικά το πρόγραμμα του πρωταθλήματος των Κ19 .

Πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι στα γραφεία της Ένωσης Επαγγελματικού Ποδοσφαίρου Α2 και Β εθνικής κατηγορίας , η κλήρωση του Πρωταθλήματος Νέων Super League 2, 2019-2020, το οποίο θα διεξαχθεί σε 2 ομίλους με 4 γύρους.

Με εκτός έδρας αναμέτρηση θα ξεκινήσει τις  αγωνιστικές της υποχρεώσεις η Κ-19 του ΠΑΣ Γιάννινα με αντίπαλο τον Απόλλων Πόντου την Κυριακή 1 Δεκεμβρίου.

Αντιθέτως, εντός έδρας υποχρέωση έχει ο Καραϊσκάκης Άρτας υποδεχόμενος την Δόξα Δράμας.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Β’ όμιλος:

1η αγωνιστική 1/12/2019
ΚΑΣΣΙΟΠΗ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ – ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ
2η αγωνιστική 8/12/2019
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ
ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ – ΚΑΣΣΙΟΠΗ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ
3η αγωνιστική 15/12/2019
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΚΑΣΣΙΟΠΗ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ – ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ
4η αγωνιστική 22/12/2019
ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΚΑΣΣΙΟΠΗ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ
ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ
5η αγωνιστική 5/1/2020
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ – ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ
ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ – ΚΑΣΣΙΟΠΗ
6η αγωνιστική 12/1/2020
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΚΑΣΣΙΟΠΗ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ
ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ – ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ
7η αγωνιστική 19/1/2020
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΚΑΣΣΙΟΠΗ – ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ
ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
8η αγωνιστική 26/1/2020
ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΚΑΣΣΙΟΠΗ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ
9η αγωνιστική 2/2/2020
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ – ΚΑΣΣΙΟΠΗ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ
10η αγωνιστική 9/2/2020
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ
ΚΑΣΣΙΟΠΗ – ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ
11η αγωνιστική 16/2/2020
ΚΑΣΣΙΟΠΗ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ – ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ
12η αγωνιστική 23/2/2020
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ
ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ – ΚΑΣΣΙΟΠΗ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ
13η αγωνιστική 1/3/2020
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΚΑΣΣΙΟΠΗ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ – ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ
14η αγωνιστική 8/3/2020
ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΚΑΣΣΙΟΠΗ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ
ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ
15η αγωνιστική 15/3/2020
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ – ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ
ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ – ΚΑΣΣΙΟΠΗ
16η αγωνιστική 22/3/2020
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΚΑΣΣΙΟΠΗ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ
ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ – ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ
17η αγωνιστική 29/3/2020
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΚΑΣΣΙΟΠΗ – ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ
ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
18η αγωνιστική 5/4/2020
ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΚΑΣΣΙΟΠΗ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ
19η αγωνιστική 12/4/2020
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ – ΚΑΣΣΙΟΠΗ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ
20η αγωνιστική 26/4/2020
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ
ΚΑΣΣΙΟΠΗ – ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ

 

Αναφορικά με τον πρώτο όμιλο:

1η αγωνιστική 1/12/2019  
ΧΑΝΙΑ –ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ– ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ –ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
2η αγωνιστική 8/12/2019
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – ΠΑΝΑΧΑΪΚΉ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – ΧΑΝΙΑ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
3η αγωνιστική 15/12/1019
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΧΑΝΙΑ
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
4η αγωνιστική 22/12/2019
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
ΧΑΝΙΑ – ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
5η αγωνιστική 5/1/2020
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΧΑΝΙΑ
6η αγωνιστική 12/1/2020
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – ΧΑΝΙΑ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
7η αγωνιστική 19/1/2020
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
ΧΑΝΙΑ – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
8η αγωνιστική 26/1/2020
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
ΧΑΝΙΑ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ
9η αγωνιστική 2/2/2020
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ – ΧΑΝΙΑ
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
10η αγωνιστική 9/2/2020
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ
ΧΑΝΙΑ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
11η αγωνιστική 16/2/2020
ΧΑΝΙΑ –ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ– ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ –ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
12η αγωνιστική 23/2/2020
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – ΠΑΝΑΧΑΪΚΉ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – ΧΑΝΙΑ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
13η αγωνιστική 1/3/2020
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΧΑΝΙΑ
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
14η αγωνιστική 8/3/2020
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
ΧΑΝΙΑ – ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
15η αγωνιστική 15/3/2020
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΧΑΝΙΑ
16η αγωνιστική 22/3/2020
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – ΧΑΝΙΑ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
17η αγωνιστική 29/3/2020
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
ΧΑΝΙΑ – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
18η αγωνιστική 5/4/2020
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
ΧΑΝΙΑ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ
19η αγωνιστική 12/4/2020
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ – ΧΑΝΙΑ
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
20η αγωνιστική 26/4/2020
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ
ΧΑΝΙΑ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

 

 

Το πρωτάθλημα Κ19 της SL2  θα διεξαχθεί σε δυο ομίλους και τέσσερις γύρους. Μετά το τέλος της κανονικής διάρκειας, θα ακολουθήσουν ημιτελικοί αγώνες χιαστί ανάμεσα στους δυο πρώτους των ομίλων, από όπου θα αναδειχθεί το ζευγάρι του τελικού και ο Πρωταθλητής.