Share, , Google Plus, Pinterest,

Κύπελλο Ελλάδας: Στην αφετηρία οι ομάδες της Β’ Εθνικής – Πρεμιέρα για τον Βίκος ΠΑΣ Γιάννινα

Το Κύπελλο Ελλάδας αρχίζει σήμερα (18/9) με 15 αναμετρήσεις για την 1η αγωνιστική της 1ης φάσης, στην οποία συμμετέχουν μόνο ομάδες της Β' Εθνικής.

Η σεζόν 2019/20 αρχίζει επίσημα σήμερα (18/9) με το Κύπελλο Ελλάδας και συγκεκριμένα με 15 από τις 16 αναμετρήσεις για την 1η αγωνιστική της 1ης φάσης, στην οποία παίρνουν μέρος μόνο ομάδες από τους δύο ομίλους της Β’ Εθνικής.

Ο Βίκος ΠΑΣ Γιάννινα στο πρώτο ματς του θεσμού το μεσημέρι της Τετάρτης (18/9, 16:00 ) θα φιλοξενηθεί από το Στρατώνι στην Ευκαρπία.

Επτά αγώνες στο Νότο (έξι στην Αθήνα και έναν στην Αταλάντη) και οκτώ σε έξι διαφορετικές πόλεις της βόρειας Ελλάδας περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα. Το μόνο παιχνίδι της 1ης αγωνιστικής που δεν θα διεξαχθεί σήμερα είναι το Πρωτέας Βούλας – ΟΦΗ, το οποίο έχει οριστεί για την Παρασκευή (20/9, 17:00) στο “Γ. Γεννηματάς”.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της ημέρας (18/9):

ΠΡΩΤΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (Νότος)

Π. Σαλπέας 18:00 Εθνικός – ΝΕ Μεγαρίδας (Μπούκας-Αργυρούδης-Ζιώγας)

Στ. Βενέτης 18:00 Αιγάλεω – Πεντέλη (Καλογερόπουλος Φ.-Ορφανός Ιορδ.-Τηγάνης)

Ζ. Αλεξάνδρου 17:00 Ιωνικός Ν.Φ. – Δούκας (Θεοδωρόπουλος Ρ.-Παυλόπουλος-Νερομυλιώτης)

Παπάγου 17:00 Παπάγος – Πανερυθραϊκός (Πολυχρόνης-Σπυρόπουλος-Μαρτινάκος)

Εσπέρου 17:00 Έσπερος – Μαρούσι (Ζακεστίδης-Χρηστίδης Π.-Γρίβα)

Π. Βογιατζής 17:00 Πανελευσινιακός – Μελίσσια (Στρέμπας-Ασλανίδης-Κούλης Χαρ.)

Αταλάντης 17:00 Λοκρός – Μανδραϊκός (Καρακάσης-Μακρόπουλος-Μαρινάκης)

ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (Βορράς)

Ευκαρπίας 16:00 Στρατώνι – Βίκος ΠΑΣ Γιάννινα (Λόρτος-Θεοδώρου-Σιταρίδης)

Φαρσάλων 17:00 Φάρσαλα – Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου (Πιτσίλκας-Παζώλης-Κοντογιάννης)

Μ. Τσίκινας 17:00 ΧΑΝΘ – Μαχητές (Κοϊμτζόγλου-Λουλουδιάδης-Αγραφιώτης Γ.)

Λευκάδας 17:00 Δόξα Λευκάδας – Γέφυρα (Τσακαλογιάννης-Καμήτσος-Λογοθέτης)

Κομοτηνής 17:00 Κομοτηνή – Ερμής Λαγκαδά (Ξενικάκης-Δημάδης-Μπακάλης)

Ευκαρπίας 18:00 Ευκαρπία – Αίας Ευόσμου (Τσιρτσιμάλης-Φουντζήλας-Δέλλας)

Λαμίας 17:00 Έσπερος Λαμίας – Φίλιππος Βέροιας (Καλογερόπουλος Λ.-Τσουμαχίδης-Δολγυρας)

Γρεβενών 17:00 Πρωτέας Γρεβενών – Καβάλα (Ταρενίδης Κ.-Χατζηχαρίσης-Ντόγκας)