Share, , Google Plus, Pinterest,

Ο Κομίνης στο Αστέρας Τρίπολης – ΠΑΣ Γιάννινα

O διαιτητής Κομίνης θα διευθύνει το Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΣ. Ο Αθανάσιος Τζήλος θα σφυρίξει την αναμέτρηση Ξάνθη - Ολυμπιακός την Κυριακή ενώ ο Αριστομένης Κουτσιαύτης θα είναι ο ρέφερι του αγώνα Ατρόμητος - Άρης και ο Σκουλάς θα σφυρίξει το παιχνίδι ΟΦΗ - Παναθηναϊκός.

Ορίστηκαν από την ΚΕΔ οι διαιτητές της 13ης αγωνιστικής με τον Γιώργο Κομίνη της Θεσπρωτίας να είναι ο άρχων του αγώνα του Σαββάτου (8/12, 17:15) του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Αστέρα Τρίπολης. Βοηθοί του οι Παπαδάκης και Καραγκιζόπουλος.

Ο Αθανάσιος Τζήλος  σφυρίζει την αναμέτρηση Ξάνθη-Ολυμπιακός που θα διεξαχθεί την Κυριακή ενώ στο Ηράκλειο το ματς του ΟΦΗ με τον Παναθηναϊκό θα διευθύνει ο Σκουλάς.

Ένα από τα πιο σημαντικά παιχνίδια της 13ης αγωνιστικής είναι αυτό ανάμεσα στον Ατρόμητο και τον Άρη με διαιτητή τον Κουτσιαύτη ενώ στην αναμέτρηση της ΑΕΚ με τη Λαμία ορίστηκε ο Παπαπέτρου και σε αυτή του ΠΑΟΚ με την ΑΕΛ ο Κοτσάνης.

Αναλυτικά όλοι οι ορισμοί:

ΣΑΒΒΑΤΟ 08 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

17:15 Αστέρας-ΠΑΣ Γιάννινα  

Διαιτητής: Γεώργιος Κομίνης (Θεσπρωτίας)

Βοηθοί: Μιχαήλ Παπαδάκης (Ηρακλείου), Ιωάννης Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας)

4ος: Βασίλειος Φωτιάς (Πέλλας)

19:30 ΑΕΚ-Λαμία

Διαιτητής: Αναστάσιος Παπαπέτρου (Αθηνών)

Βοηθοί: Αντώνιος Σινιοράκης (Χανίων), Μιχαήλ Δημόπουλος (Δυτικής Αττικής)

4ος: Αθανάσιος Σέζος (Κιλκίς)

ΚΥΡΙΑΚΗ 09 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

15:30 Ξάνθη-Ολυμπιακός 

Διαιτητής: Αθανάσιος Τζήλος (Λάρισας)

Βοηθοί: Ράινχαρντ Μπουξμπάουμ (Ανατολικής Αττικής), Δημήτριος Γκίκας (Λάρισας)

4ος: Γεώργιος Βρέσκας (Πιερίας)

17:15 ΟΦΗ-Παναθηναϊκός

Διαιτητής: Εμμανουήλ Σκουλάς (Θεσσαλίας)

Βοηθοί: Χρυσούλα Κουρομπύλια (Δυτικής Αττικής), Ηλίας Αλεξέας (Μεσσηνίας)

4ος: Στέφανος Κουμπαράκης (Θράκης)

 

19:00 Ατρόμητος-Άρης

Διαιτητής: Αριστομένης Κουτσιαύτης (Άρτας)

Βοηθοί: Κωνσταντίνος Ψαρής (Ζακύνθου), Κωνσταντίνος Κωνστάντιος (Εύβοιας)

4ος: Φώτιος Φωτιάδης (Καστοριάς)

 

19:30 ΠΑΟΚ-ΑΕΛ

Διαιτητής: Κωνσταντίνος Κοτσάνης (Δράμας)

Βοηθοί: Ηλίας Κωνσταντίνου (Πρέβεζας-Λευκάδας), Ανδρέας Φωτόπουλος (Αθηνών)

4ος:  Άγγελος Ευαγγέλου (Αθηνών)

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 10 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

19:00 Παναιτωλικός-Απόλλων Σμύρνης  

Διαιτητής: Ευάγγελος Γρατσάνης (Τρικάλων)

Βοηθοί: Σπυρίδων Βασιλόπουλος (Έβρου), Ανδρέας Μεϊντάνας (Αχαΐας)

4ος: Γεώργιος Λάμπρου (Ευβοίας)

 

19:30 Πανιώνιος-Λεβαδειακός 


Διαιτητής: Γεώργιος Τάσης (Ηπείρου)

Βοηθοί: Αντώνιος Καρατζίκας (Αθηνών), Θεόφιλος Μωυσιάδης (Ηπείρου)

4ος: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)