Share, , Google Plus, Pinterest,

Σέζος στο ΑΕΚ-ΠΑΣ, Κουτσιαύτης στο ΠΑΟΚ – Αστέρας και επιστροφή… Κομίνη

H Super League ανακοίνωσε τους διαιτητής που θα διευθύνουν τους αγώνες της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος, με τον Αριστομένη Κουτσιαύτη να επιλέγεται για το ΠΑΟΚ - Αστέρας. Επιστροφή Γιώργου Κομίνη που "σφυρίζει" το Παναιτωλικός - Ατρόμητος.

Το προσεχές Σαββατοκύριακο (25-26/08) αρχίζει η νέα σεζόν στη Super League. Την Πέμπτη (23/08) η διοργανώτρια αρχή ανακοίνωσε τους διαιτητές που θα διευθύνουν τις αναμετρήσεις για την 1η αγωνιστική, με τον Αριστομένη Κουτσιαύτη του συνδέσμου Άρτας να ορίζεται στο σημαντικότερο παιχνίδι, αυτό μεταξύ του ΠΑΟΚ και του Αστέρα.

Από εκεί και πέρα, ο Αθανάσιος Σέζος θα “σφυρίξει” το ΑΕΚ – ΠΑΣ Γιάννινα, ο Στέφανος Κουμπαράκης το Ολυμπιακός – Λεβαδειακός, ο Τάσος Σιδηρόπουλος το Παναθηναϊκός – Ξάνθη, ενώ για πρώτη φορά μετά το επεισοδιακό ΠΑΟΚ – ΑΕΚ επιστρέφει στους ορισμούς ο Γιώργος Κομίνης, ο οποίος είχε οριστεί και στην τελευταία αγωνιστική του περσινού πρωταθλήματος, αλλά είχε δηλώσει κόλλημα λόγω της γέννησης του παιδιού του.

Ο ρέφερι του συνδέσμου Θεσπρωτίας θα διευθύνει το Παναιτωλικός – Ατρόμητος.

Αναλυτικά οι διαιτητές:

ΣΑΒΒΑΤΟ 25 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2018

19:15 Παναιτωλικός – Ατρόμητος

Διαιτητής: Γιώργος Κομίνης (Θεσπρωτίας)

Βοηθοί: Χρήστος Μπαλτάς (Αχαΐας), Αθανάσιος Κόλλιας (Ηπείρου)

4ος: Γεώργιος Τάσης (Ηπείρου)

19:15 ΠΑΟΚ – Αστέρας

Διαιτητής: Αριστομένης Κουτσιαύτης (Άρτας)

Βοηθοί: Αθανάσιος Κολοσιώνης (Αιτ/νίας), Κωνσταντίνος Καλαμπόκης (Αιτ/νίας)

4ος: Ευάγγελος Γρατσάνης (Τρικάλων)

21:30 ΑΕΚ – ΠΑΣ Γιάννινα

Διαιτητής: Αθανάσιος Σέζος (Κιλκίς)

Βοηθοί: Νικόλαος Σάββας (Σερρών), Νίκολας Δημόπουλος (Φλώρινας)

4ος: Ευάγγελος Μανούχος (Αργολίδας)

21:30 Απόλλων Σμύρνης – ΑΕΛ

Διαιτητής: Στάθης Γκορτσίλας (Μακεδονίας)

Βοηθοί: Βασίλης Νικολακάκης (Ηρακλείου), Μιχάλης Παπαδάκης (Ηρακλείου)

4ος: Άγγελος Ευαγγέλου (Αθηνών)

ΚΥΡΙΑΚΗ 26 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

19:15 Πανιώνιος – ΟΦΗ

Διαιτητής: Γεώργιος Βρέσκας (Πιερίας)

Βοηθοί: Δαμιανός Ευθυμιάδης (Πιερίας), Δημήτρης Γκάγκας (Λάρισας)

4ος: Αλέξανδρος Τσαμούρης (Πειραιά)

19:15 Ξάνθη – Παναθηναϊκός

Διαιτητής: Τάσος Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου)

Βοηθοί: Πολυχρόνης Κωσταράς (Αιτ/νίας), Λάζαρος Δημητριάδης (Μακεδονίας)

4ος: Κωνστανίονος Κοτσάνης (Δράμας)

21:30 Ολυμπιακός – Λεβαδειακός

Διαιτητής: Στέφανος Κουμπαράκης (Θράκης)

Βοηθοί: Σπυρίδων Βασιλόπουλος (Έβρου), Χρήστος Τζιώτζιος (Θράκης)

4ος: Εμμανουήλ Σκουλάς (Θεσσαλίας)

ΔΕΥΤΕΡΑ 27 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

21:30 Λαμία – Άρης

Διαιτητής: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)

Βοηθοί: Ηλίας Αλεξέας (Μεσσηνίας), Κωνσταντίνος Ψαρρής (Ζακύνθου)

4ος: Γεώργιος Λάμπρου (Εύβοιας)