Share, , Google Plus, Pinterest,

Super League 2: Με Παναχαϊκή ο ΠΑΣ Γιάννινα, με Δόξα Δράμας ο Καραϊσκάκης στην πρεμιέρα

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση της Super League 2. Δείτε το πρόγραμμα όλων των αγωνιστικών.

Η κλήρωση του του Πρωταθλήματος Super League 2 για την αγωνιστική περίοδο 2019-2020 πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της διοργανώτριας αρχής.

Στο χώρο της κλήρωσης κάθισαν οι μεγαλομέτοχοι των ΠΑΣ Γιάννινα και Απόλλωνα Σμύρνης , Γιώργος Χριστοβασίλης και Παναγιώτη Μονεμβασιώτη, ο ιδιοκτήτης της Δόξας Δράμας, Γιάννης Μπύρος  και φυσικά όλες οι ομάδες είχαν εκπροσώπηση.

Η 12 ομάδες που μπήκαν στην κληρωτίδα ήταν οι: ΠΑΣ Γιάννινα, Λεβαδειακός, Απόλλων Σμύρνης, Πλατανιάς, Απόλλων Λάρισας, Εργοτέλης, Παναχαΐκή, Χανιά, Απόλλων Πόντου, Δόξα Δράμας, Κέρκυρα και Καραϊσκάκης Άρτας.

1η Αγωνιστική:

Δόξα Δράμας – Α.Ε. Καραϊσκάκης,

Απόλλων Πόντου – Χανιά,

Απόλλων Λάρισας – Κέρκυρα,

Απόλλων Σμύρνης – Εργοτέλης,

Παναχαϊκή – ΠΑΣ Γιάννινα,

Πλατανιάς – Λεβαδειακός

 

2η Αγωνιστική:

Απόλλων Πόντου – Δόξα Δράμας,

Α.Ε. Καραϊσκάκης – Απόλλων Λάρισας,

Χανιά – Απόλλων Σμύρνης,

Κέρκυρα – Παναχαϊκή,

Εργοτέλης – Πλατανιάς,

Λεβαδειακός – ΠΑΣ Γιάννινα

 

3η αγωνιστική:

Δόξα Δράμας – Απόλλων Λάρισας,

Απόλλων Σμύρνης – Απόλλων Πόντου,

Παναχαϊκή – Α.Ε. Καραϊσκάκης,

Πλατανιάς – Χανιά,

Λεβαδειακός – Κέρκυρα,

ΠΑΣ Γιάννινα – Εργοτέλης

 

4η αγωνιστική:

Απόλλων Σμύρνης – Δόξα Δράμας,

Απόλλων Λάρισας – Παναχαϊκή,

Απόλλων Πόντου – Πλατανιάς,

Α.Ε. Καραϊσκάκης – Λεβαδειακός,

Χανιά – ΠΑΣ Γιάννινα,

Εργοτέλης – Κέρκυρα

 

5η αγωνιστική:

Δόξα Δράμας – Παναχαϊκή,

Πλατανιάς – Απόλλων Σμύρνης,

Λεβαδειακός – Απόλλων Λάρισας,

ΠΑΣ Γιάννινα – Απόλλων Πόντου,

Εργοτέλης – Α.Ε. Καραϊσκάκης,

Κέρκυρα – Χανιά

 

6η αγωνιστική:

Πλατανιάς – Δόξα Δράμας,

Παναχαϊκή – Λεβαδειακός,

Απόλλων Σμύρνης – ΠΑΣ Γιάννινα,

Απόλλων Λάρισας – Εργοτέλης,

Απόλλων Πόντου – Κέρκυρα,

Α.Ε. Καραϊσκάκης – Χανιά

 

7η αγωνιστική:

Δόξα Δράμας – Λεβαδειακός,

ΠΑΣ Γιάννινα – Πλατανιάς,

Εργοτέλης – Παναχαϊκή,

Κέρκυρα – Απόλλων Σμύρνης,

Χανιά – Απόλλων Λάρισας,

Α.Ε. Καραϊσκάκης – Απόλλων Πόντου

 

8η αγωνιστική:

ΠΑΣ Γιάννινα – Δόξα Δράμας,

Λεβαδειακός – Εργοτέλης,

Πλατανιάς – Κέρκυρα,

Παναχαϊκή – Χανιά,

Απόλλων Σμύρνης – Α.Ε. Καραϊσκάκης,

Απόλλων Λάρισας – Απόλλων Πόντου

 

9η αγωνιστική:

Δόξα Δράμας – Εργοτέλης,

Κέρκυρα – ΠΑΣ Γιάννινα,

Χανιά – Λεβαδειακός,

Α.Ε. Καραϊσκάκης – Πλατανιάς,

Απόλλων Πόντου – Παναχαϊκή,

Απόλλων Λάρισας – Απόλλων Σμύρνης

 

10ή αγωνιστική

Κέρκυρα – Δόξα Δράμας,

Εργοτέλης – Χανιά,

ΠΑΣ Γιάννινα – Α.Ε. Καραϊσκάκης,

Λεβαδειακός – Απόλλων Πόντου,

Πλατανιάς – Απόλλων Λάρισας,

Παναχαϊκή – Απόλλων Σμύρνης

 

11η αγωνιστική

(και τελευταία α’ γύρου):

Χανιά – Δόξα Δράμας,

Α.Ε. Καραϊσκάκης – Κέρκυρα,

Απόλλων Πόντου – Εργοτέλης,

Απόλλων Λάρισας – ΠΑΣ Γιάννινα,

Απόλλων Σμύρνης – Λεβαδειακός,

Παναχαϊκή – Πλατανιάς.

 

Έπειτα από την ολοκλήρωση της κανονικής περιόδου με τις 22 αγωνιστικές:

  • Από τις θέσεις 1 έως και 6 θα διεξαχθούν πλέι οφ. Ο πρώτος θα ανέβει απευθείας στη Σούπερ Λίγκα 1 και ο δεύτερος θα παίξει μπαράζ με τον 13ο της μεγάλης κατηγορίας.
  • Από τις θέσεις 7 έως και 12 θα γίνουν πλέι άουτ με τις δύο τελευταίες ομάδες να υποβιβάζονται. Ουσιαστικά θα γίνουν δύο μίνι πρωταθλήματα των 10 αγωνιστικών.

 

*Α.Ε. Καραϊσκάκης: Την 1η αγωνιστική θα παίξει εκτός η λόγω εργασιών στο γήπεδο του.
** Πλατανιάς και Χανιά έχουν κλειδάριθμο γιατί χρησιμοποιούν το ίδιο γήπεδο, τα Περιβόλια.
*** Στο β’ γύρο τα ματς γίνονται στις αντίστροφες έδρες.

Δείτε το βίντεο:

Posted by Football League Greece on Wednesday, August 28, 2019