Share, , Google Plus, Pinterest,

Super League 2: Οι νέες ημερομηνίες του πρωταθλήματος

Στις 29 Σεπτεμβρίου θα ξεκινήσει η Super League 2 όπως αποφασίστηκε μετά από ψηφοφορία στο Δ.Σ της δεύτερης τη τάξει κατηγορίας που έγινε την Τρίτη (10/9).

Το Δ.Σ της Super League 2 συνεδρίασε την Τρίτη (10/9) και αποφασίστηκε η δεύτερη κατηγορία του ελληνικού πρωταθλήματος να ξεκινήσει στις 29 Σεπτεμβρίου.

Η μετάθεση της σέντρας – αρχικά ήταν προγραμματισμένη η έναρξη για τις 15 Σεπτεμβρίου – αποφασίστηκε μετά από ψηφοφορία λόγω του θολού τοπίου στα τηλεοπτικά δικαιώματα της κατηγορίας.

Υπενθυμίζεται ότι για το πρωτάθλημα δεν προβλέπονται εμβόλιμες αγωνιστικές – εφόσον δεν υπάρξουν απρόοπτα με αναβολές και ακυρώσεις αναμετρήσεων – ενώ η κανονική διάρκεια θα ολοκληρωθεί στις 16 Φεβρουαρίου. Τα playoffs (1-6) και playouts (7-12) – δύο γύροι και στα δύο – θα διαρκέσουν από την 1η Μαρτίου έως τη 10η Μαΐου.

Ο πρώτος (όπως βγαίνει από playoffs) ανεβαίνει απευθείας στην πρώτη κατηγορία, ο δεύτερος (όπως βγαίνει από τα playoffs) θα διεκδικήσει την άνοδο στα μπαράζ με τον 13ο της Super League 1. Ο 11ος και 12ος (όπως βγουν από τα playouts) υποβιβάζονται απευθείας στην τρίτη κατηγορία (Football League).

Θυμηθείτε το πρόγραμμα με τις νέες ημερομηνίες :

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
29-Σεπ-2019 15-Δεκ-2019
ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣΑΕ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥΧΑΝΙΑ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣΑΟ ΚΑΣΣΙΟΠΗ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ 1891ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΑΟ ΠΛΑΤΑΝΙΑΣΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
6-Οκτ-2019 22-Δεκ-2019
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ
ΑΕ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΧΑΝΙΑΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
ΑΟ ΚΑΣΣΙΟΠΗΠΑΝΑΧΑΙΚΗ 1891
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣΑΟ ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
13-Οκτ-2019 5-Ιαν-2020
ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ
ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ 1891ΑΕ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣ
ΑΟ ΠΛΑΤΑΝΙΑΣΧΑΝΙΑ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣΑΟ ΚΑΣΣΙΟΠΗ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
20-Οκτ-2019 12-Ιαν-2020
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣΠΑΝΑΧΑΙΚΗ 1891
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥΑΟ ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
ΑΕ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΧΑΝΙΑΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣΑΟ ΚΑΣΣΙΟΠΗ
5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
27-Οκτ-2019 19-Ιαν-2020
ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣΠΑΝΑΧΑΙΚΗ 1891
ΑΟ ΠΛΑΤΑΝΙΑΣΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣΑΕ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣ
ΑΟ ΚΑΣΣΙΟΠΗΧΑΝΙΑ
6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
3-Νοε-2019 26-Ιαν-2020
ΑΟ ΠΛΑΤΑΝΙΑΣΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ
ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ 1891ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥΑΟ ΚΑΣΣΙΟΠΗ
ΑΕ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣΧΑΝΙΑ
7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 18η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
10-Νοε-2019 2-Φεβ-2020
ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑΑΟ ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣΠΑΝΑΧΑΙΚΗ 1891
ΑΟ ΚΑΣΣΙΟΠΗΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
ΧΑΝΙΑΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΑΕ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ
8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 19η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
17-Νοε-2019 9-Φεβ-2020
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
ΑΟ ΠΛΑΤΑΝΙΑΣΑΟ ΚΑΣΣΙΟΠΗ
ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ 1891ΧΑΝΙΑ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣΑΕ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ
9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 20η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
24-Νοε-2019 16-Φεβ-2020
ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
ΑΟ ΚΑΣΣΙΟΠΗΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΧΑΝΙΑΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΑΕ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣΑΟ ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥΠΑΝΑΧΑΙΚΗ 1891
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
1-Δεκ-2019 23-Φεβ-2020
ΑΟ ΚΑΣΣΙΟΠΗΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣΧΑΝΙΑ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑΑΕ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ
ΑΟ ΠΛΑΤΑΝΙΑΣΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ 1891ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 22η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
8-Δεκ-2019 1-Μαρ-2020
ΧΑΝΙΑΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ
ΑΕ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣΑΟ ΚΑΣΣΙΟΠΗ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ 1891ΑΟ ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ