Share, , Google Plus, Pinterest,

Β’ Εθνική: Ντέρμπι στη Λευκάδα ο Βίκος ΠΑΣ Γιάννινα – Το μπασκετικό πρόγραμμα της ημέρας

O Παναθηναϊκός υποδέχεται τον Προμηθέα Πάτρας στην πρώτη επίσημη συνάντηση των δύο ομάδων μετά τους τελικούς της περσινής σεζόν της Basket League. Πρεμιέρα σε Γ' Εθνική Ανδρών και Α2 Γυναικών, μεγάλα ματς σε Α1 Γυναικών και Β' Εθνική Ανδρών.

Ο Παναθηναϊκός θέλει να διασκεδάσει τις εντυπώσεις μετά την ήττα από την Βιλερμπάν για την EuroLeague, υποδεχόμενος τον φιναλίστ της περσινής σειράς τελικών της Basket League, Προμηθέα, για την τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Οι “πράσινοι” αναμένεται να παραταχθούν χωρίς τον Ίαν Βουγιούκα, ενώ αμφίβολος είναι ο Τζίμερ Φρεντέτ, στον αγώνα που ξεχωρίζει στο μπασκετικό πρόγραμμα της ημέρας. Στον άλλο αγώνα της ημέρας, η Λάρισα υποδέχεται τον Άρη.

Από εκεί και πέρα, σήμερα αναμένεται να ολοκληρωθεί η 1η αγωνιστική της Α1 Γυναικών, που έκανε πρεμιέρα χθες (12/10) με την άνετη νίκη του Ολυμπιακού στα Γιάννινα, ενώ το πρόγραμμα περιλαμβάνει ακόμα την πρεμιέρα της Α2 Γυναικών και της Γ’ Εθνικής Ανδρών, καθώς και την 2η αγωνιστική της Β’ Εθνικής Ανδρών.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της ημέρας:

BASKET LEAGUE (3Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Νεάπολης Λάρισας 18.00 Λάρισα – Άρης

ΟΑΚΑ 19.00 Παναθηναϊκός – Προμηθέας Πάτρας

Β’ ΕΘΝΙΚΗ (2Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

1ος Όμιλος

Δύο Αοράκια 17.00 ΟΦΗ-Αιγάλεω

Αταλάντης 17.30 Λοκρός Αταλάντης-Έσπερος

Π.Βογιατζής 17.00 Πανελευσινιακός-Δούκας

Νέας Πεντέλης 17.00 Πεντέλη-Πανερυθραϊκός

Παπάγου 17.00 Παπάγου-Μανδραϊκός

Γ. Γεννηματάς 17.00 Πρωτέας Βούλας-Εθνικός

Αγ. Θωμά 17.00 Μαρούσι-Μεγαρίδα

Ζ.Αλεξάνδρου 17.00 Ιωνικός ΝΦ-ΚΑΟ Μελισσίων

2ος Όμιλος

Κομοτηνής 17.00 Κομοτηνή-Ευκαρπία

Αλ.Δημόγλου 17.00 Καβάλα-Ερμής Λαγκαδά

Λαμίας 17.00 Έσπερος Λαμίας-Μαχητές

Γέφυρας 17.00 Γέφυρα-Στρατώνι

Λευκάδας 17.00 Δόξα Λευκάδας-Βίκος ΠΑΣ Γιάννινα

Γρεβενών 17.00 Πρωτέας Γρεβενών-Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου

Μ.Τσίκινας 17.00 ΧΑΝΘ-Πολύγυρος

Φαρσάλων 17.00 Φάρσαλα-Αίας Ευόσμου

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ

1ος Όμιλος

ΔΣΓΣ Παπασιδέρης 17.00 ΓΣ Κορωπίου-ΑΟ Γλαύκος

Γ&Ε. Μπουρνάκη 17.00 ΑΟ Ερμιόνης-ΑΟ Ακράτα

ΚΓ Ληξουρίου 14.00 Νέο Ληξούριο-ΑΟΚ Χαλάνδρι

ΑΚΔ Τρίπολης 17.00 ΣΔΥ Τρίπολης-ΚΑΟ Κορίνθου

Σ. Μπεφόν 17.00 ΑΟ Π. Φαλήρου-ΑΕΝ Κηφισιάς

ΔΑΚ Νίκαιας Πλάτων 17.00 Άρης Νίκαιας ΓΝΟ-Ηλυσιακός ΑΟ

Παναχαϊκής 17.00 Παναχαϊκή ΓΕ-ΑΟ Αχαγιά 82

2ος Όμιλος

ΔΑΚ Νάξου 15.00 ΑΠΑΣ Τα Φανάρια-Αίαντας Αυλίδας

Ιλίου Β’ Γ. Κακούρης 17.00 ΑΟ Ένωση Ιλίου-ΑΟΝΣ Μίλων

ΚΓ Σχηματαρίου 15.00 ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου-ΑΟΚ Χανιά

ΚΓ Ραφήνας 17.00 ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας-ΑΣ Άρης Θήβας

ΚΓ Ζωγράφου 17.00 ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΑΣ Πέρα

Κλ. Αγίου Δημητρίου Νέο 17.00 ΚΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ

Τάσος Καμπούρης 14.00 ΑΚ Χαλκίδας-Βούρειος ΑΟΛ Χίου

3ος Όμιλος

ΕΑΚ Παλαμά 17.00 ΓΣ Τιτάνες Παλαμά-ΦΟ Αριδαίας

Νέο Κλ. Ιωαννίνων 17.00 ΣΚ Ιωάννινα-ΑΜ Ίκαροι Τρικάλων

ΕΑΚ Κέρκυρας 17.00 ΚΕ Φαίακας Κέρκυρας-ΓΑΣ

ΚΓ Κατσιμήδου 17.00 ΑΟ Αίολος Τρικάλων-ΑΓΣ Ιωαννίνων

ΚΓ Καρδίτσας 17.00 Αναγέννηση Καρδίτσας-ΓΣ Νίκη Βόλου

Δημ. Βικέλας 17.00 ΚΣ Αετοί Βέροιας-ΦΣΦ Αριστοτέλης Φλώρινας

4ος Όμιλος

Χρ. Χριστοδούλου 18.00 ΑΠΣ Ασπίς Ξάνθης-ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων

ΔΑΚ Καλαμαριάς 18.00 ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς-ΑΣ Μακεδονικός

ΔΑΚ Σερρών 18.00 ΜΓΣ Πανσερραϊκός-ΑΟΚ Ίκαροι Σερρών

Αγ. Παύλος Χαλκ. 18.00 ΑΣ Κένταυρος Καλλικράτεια-ΜΕΝΤ

ΚΓ Μαντουλίδης 18.00 ΜΑΣ Μαντουλίδης-Μέγας Αλέξανδρος

11ος Δημ. Σχ. Ευόσμου 18.00 ΔΕΚΑ-ΑΟ Λεύκιππος Ξάνθης

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ (1Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Εσπέρου 17.00 Εσπερίδες-Κρόνος Αγ. Δημητρίου

Λευκάδας 14.00 Νίκη Λευκάδας-ΚΑΟ Μελισσίων

Σπόρτιγκ 13.00 Σπόρτιγκ-Ελευθερία Μοσχάτου

Χανίων 14.00 ΟΑ Χανίων-Δάφνη Αγ. Δημητρίου

ΠΑΟΚ 13.00 ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ (1Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

1ος Όμιλος

Χίου 16.00 Αιγέας Χίου-Ηλιούπολη

Εθν. Αντίστασης 13.45 Αετός Καλλιθέας-Πρωτέας Βούλας

Βοηθητικό ΣΕΦ (αιθ.6) 13.00 Πανιώνιος-ΕΦΑΟ Ζωγράφου

Δ. Καλτσάς 13.30 Αθηναϊκός-Αγ. Παρασκευή

Άργους 13.00 Άργους Δαναοί-Εύνικος

2ος Όμιλος

ΜΕΝΤ 15.00 ΜΕΝΤ-Αναγέννηση Ν. Ρ.

Πυλαίας 15.00 Πυλαία-Πανσερραϊκός

ΣΣ Κατερίνης 13.00 Πιερικός Αρχέλαος-Απόλλων Καλ.

Ιβανώφειο 15.00 Ηρακλής-Ασπίς Ξάνθης

Αλεξάνδρειο 13.00 Άρης Θεσσαλονίκης-Ολύμπια ΓΣ Λάρισας

Πανοράματος 14.45 Πανόραμα-Παναθλητικός