Share, , Google Plus, Pinterest,

Ε.Π.Σ.ΗΠ: Τα αποτελέσματα της πρώτης φάσης του Κυπέλλου

Πολλά τα γκολ στην πρεμιέρα του κυπέλλου της Ε.Π.Σ. Ηπείρου.

Με το κύπελλο της Ε.Π.Σ.ΗΠ έγινε η πρώτη σέντρα στα τοπικά παιχνίδια με το κυρίως πρόγραμμα να είναι το Σάββατο (14/9).

Από όλα τα παιχνίδια ξεχώρισαν οι νίκες του Νησιού με 7-0 επί της Ζίτσας,  το 7-1 του Μετσόβου επί των Σερβιανών, το 6-2 της Κοσμηράς επί των Καππαδόκων και το εκτός έδρας 6-1 της  Κόντσικας επί του Περιστερίου.

Αγωνες Κυπελλου ερασιτεχνων περιοδου 2019-20
(1η φάση)
ΑγώναςΑποτέλεσμα
1.Π.Α.Ο.ΠΕΝΤΕΛΗΣ – Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ0-1
2.Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ – Α.Ο.ΖΙΤΣΑΣ7-0
3.Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ – Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ2-3
4.Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ0-2
5.ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ – Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 20091-3
6.ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ – Α.Ο.ΖΩΟΔΟΧΟΣ2-1
7.Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ – Α.Ε.ΡΑΦΤΑΝΑΙΩΝ0-3
8.Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ – Α.Ε.ΚΡΑΨΗΤΩΝ-ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ6-2
9.ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ – ΑΝΑΓΕΝ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ2-1
10.Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ – ΘΡΙΑΜΒ.ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ7-1
11.ΑΕΤΟΣ Μ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ1-6
12.Α.Ο.ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ – Α.Σ.ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ

Το πρόγραμμα της Κυριακής (15/9):

ΑγώναςΓήπεδοΗμέραΗμ/νίαΏραΑποτέλεσμα
1.Α.Ο. ΒΕΛΙΣΣΑΡΙΟΥ – ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣΚυριακή15/09/1916:30
2.Α.Ε.Δ.ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ – Α.Ε.ΓΙΑΝΝΕΝΑΔΕΛΒΙΝΑΚΙΟΥΚυριακή15/09/1916:45
3.ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ – ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥΠΑΡΑΚΑΛΑΜΟΥΚυριακή15/09/1916:45
4.Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ – Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ.ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣΚυριακή15/09/1916:45
5.Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ – ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣΚυριακή15/09/1916:45
6.Π.Α.Ο.ΚΟΝΙΤΣΑΣ – Π.Α.Ο.ΚΡΥΑΣΔ.Σ. ΚΟΝΙΤΣΑΣΚυριακή15/09/1916:45
7.Α.Σ.ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ – ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣΚυριακή15/09/1916:45
8.ΠΑΣ ΠΗΓΩΝ ΛΟΥΡOY – Π.Α.Ο.ΗΛΙΟΚΑΛΗΣΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣΚυριακή15/09/1916:45
9.ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ – Α.Ε.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣΚΑΤΣΙΚΑΣ (Βοηθητικό)Κυριακή15/09/1916:45
10.Α.Ο.ΑΜΕΡΟΥ ΜΗΛΕΑΣ – Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥΜΗΛΕΑΣΚυριακή15/09/1916:45
11.ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ – Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝEPIRUS SPORTΚυριακή15/09/1917:00
12.ΣΤΑΥΡ.ΣΥΡΡΑΚΟΥ – Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣΚυριακή15/09/1918:30
13.ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥΛΟΓΓΑΔΩΝΤετάρτη18/09/1916:45